5.kapitola

16. listopadu 2007 v 17:15 |  -Tichá voda břehy mele
Ahojky přináším už 5. kapitolu:)...tak doufám, že se vám tahle povídka líbí aspoň trochu. Ikdyž není nic moc....no nic, přeji pěkný počteníčko a za komentík budu ráda
"Návod na přípravu máte na tabuli, hodně štěstí." Super, teď se s ním budu muset dát do řeči, grrr....
"Huh, takže Blacku, víš jak na to?
"Jo vím, jen mě překvapuje, že ty to nevíš."
"Proč? Nejsem zrovna inteligentní jedinec a na lektvary sem pěknej tupec. To by si měl vědět." proč se mu s tím svěřuju?!
"Vážně? Zvláštní, Norrisovou si zvládla docela dobře." podívá se na mě tím svým pronikavým pohledem(pronikavý pohled?) a jde pro měsíček. Sakra on ví, že sem to byla já. Tak proč mě, ale nepráskl Mcgonnagalové?
Po zbytek hodiny jsme spolu nepromluvili. Zato vedle u Lily a Jamese se skvěle bavili. Dokonce to vypadalo, že Lily vůbec James nevadil. Musím se jí na to pak zeptat.
"Bravo slečno Evansová, pane Pottre váš lektvar je jedním z nejlepších. Opravdu bravo, bravisimo.Dávám Nebelvíru 50 bodů." ještě, že je máme jinak nevím, nevím.
"Slečno Blacková, pane Malfoyi váš lektvar je též dobrý" kecá má být průhledný a oni ho mají nažloutlý "to bude za 30 bodů pro Zmijozel." grr, pokrytec to su zvědavá co řekne nám...."Aaa pan Black a slečna Martensová.....no váš výtvor je řekněme velmi zajímavý" jako kdybychom to nevěděli i bez něho "Myslím, že místo lektvaru neviditelnosti jste vyrobili lektvar proti kašli"
"Vážně?To je dobře ne?Pane profesore." mlč, kriste pane, mlč
"Proč myslíte pane Blacku?"
"NO vemte si, že častěji budete potřebovat lektvar proti kašli než lektvar proti neviditelnosti." bože proč nemlčí? Za co mě tresráš?Co sem ti udělala tak strašnýho? Asi se musím tvářit vážně strašně, protože všichni na nás obrátili pozornost a pochechtávaj se nám.
"To máte pravdu pane Blacku, ale i přesto....dávám vám 10 bodů za snahu." css jen proto, že je Sirius z čistokrevný rodiny...a vůbec mám být ráda...něco asi na mě leze...dále rozdal Křiklan ještě body Remusovi, pár dalším lidem a pak samozřejmě Snapeovi. Další jeho oblíbenec, ze Zmijozelu. Myslím, že Snape jednou bude Mistrem lektvarů.
Obrana byla lepší. Dostali jsme opět nového učitele, nějakého Kurta Greena. Zajímavý učitel, ale stejně tu bude jen tento rok. Jako každý kdo učil tenhle předmět. Pak jsme měli konečně dvě hodiny volno. To jsem byla s Lily ve společence. Chtěly jsme si udělat úkol co jsme dostaly od toho Greena. Prý, aby si prověřil naše schopnosti. Šlo nám to dobře, dokud nedorazili kluci. A hned ať si přisednem k nim. Chtěla jsem jim něco odseknout, ale Lily mě předběhla a souhlasila. Asi mi něco uniklo.
"Lily, promiň já teď jsem si vzpomněla, že musím ještě za Jo z Mrzimoru, slíbila, že mi něco ještě dneska ukáže. Za chvíli jsem zpátky, jo?" Black se zase ta divně kouká, už mi tím leze na nervy.
"Ne v pohodě, nejspíš budu u kluků." s tím odcházím. Jo už mi to ukazovala, byla to fotka jejího nového přítele, nejspíš se za něj po studiu provdá, přeju jí to....teď, ale musím za Mcgonnagalkou, nemůžu jí nechat dát trest kluků, když to neprovedli, taková sketa nejsem. Je mi sice jasný, že mě Filch sežere zaživa, ale jsem z Nebelvíru! Musím něco vydržet. Tohle všechno jsem si opakovala, když jsem u ní klepala na dveře kabinetu.
"Dále." šance vymluvit se sama sobě, že není doma neprojde.
Tak tedy vstoupím a pozdravím "Dobrý den paní profesorko"
"Slečno Martensová? Stalo se něco?" jo kdyby jste věděla
"Ano, víte to já bych měla mít školní trest kvůli paní Norrisové." tak a je to venku. Kouká na mě vyjevně, asi přemýšlí nakolik mi může důvěřovat. "Jste si jista slečno?"
"Ano."
"Dobrá, je vám tedy doufám jasné, že dostanete trest."
"Ano, proto jsem tady paní profesorko."
"Hm, dnes v 7. hodin tady. Teď můžete odejít."
"Děkuju paní paní profesorko." fíha tak to dopadlo ještě dobře, nechci vidět Filche až se dozví, že otjá sem ublížila jeho kočičce. A s vlastními myšlenkami jsem odcházela do věže, Když jsem prošla otvorem překvapili mě dvě věci. První - Lily byla s pobertama a smála se a druhá - seděla vedle Jamese a vůbec jí to nevadilo.
"Kate tady jsi! Pojď za námi." ???
"Moc ráda, ale musím už jít na hodinu Astronomie, sem se vlastně vrátila jen pro učebnici."
"Ty vlastně jdes ještě na astronomii. Tak to můžeš jít se Siriusem, ten tam jde taky. Viď kámo." Se Potter úplně zcvokl? A odkdy chodí Black na astronomii jsem myslela, že ho nebavila.
"Hm, když jí to nebude vadit." jasně, že bude..."Ne, proč by mělo?" sarkazmus jen číší. Cestou tam přemýšlím nad vším co jsem si slíbila a kolik jsem toho splnila.
"Kate?" on mi říká jménem? Se mi asi něco zdá...
"Co?"
"Kde si byla dopoledne? Protože s Kowalskou si nebyla."
"A to víš jak? Si mě jako sledoval nebo co? A vůbec tobě není nic do toho s kým jsem kde byla!" vím nemusela jsem tak vyjet, ale co si jako o sobě myslí. Mu do toho nic není....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hellik Hellik | 18. listopadu 2007 v 17:58 | Reagovat

heh...to mám ale štěstí že si to mužu přečist do předu...jo hold to pise moje sestřička..:P:D

2 Jenny Jenny | Web | 11. prosince 2007 v 11:06 | Reagovat

Super...super...nemám na to jiný slovo..tak já pádím dáál

3 MarryT MarryT | Web | 17. května 2008 v 21:34 | Reagovat

Super!!! Jen mě udivuje, že McGonnagalka nebyla moc překvapená, ale zajímá mě Siriusův náhlý zájem.... jdu raději na další ;-)

4 luckily luckily | Web | 8. srpna 2008 v 22:00 | Reagovat

páni, tak překvapila mě, že se přiznala, já bych to asi neudělala....:)))

krásná kapča..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama