6.kapitola

19. listopadu 2007 v 17:17 | Já |  -Tichá voda břehy mele
Tak Vám přináším další kapitolku snad se bude líbit...
"Ne, nesledoval jsem tě." a nebezpečně se přibližoval, dívaje se na mě těma svýma bouřkovýma očima. V tu chvíli jsem se nemohla vůbec pohnout. Ani nevím proč jen jsem tam stála a koukala do těch očí. A on se pořád přibližoval až se jemně dotkl svými rty mých. Byl to nádherný polibek. Takový motýlí a přitom tak hluboký. Jenže pak se mi všechny obvody zase seply a jediný co jsem v tu chvíli byla schopná udělat bylo odstrčit ho a utéct na hodinu. Sedla jsem si vedle Joe a ignorovala Siriuse, který doběhl hned po mně.
Z hodiny jsem, ale stejně nic neměla, pořád jsem musela myslet na to co se stalo. Jak mě políbil a jak jsme se hádali a jak je to všechno absurdní. Je to přece sukničkář. Po hodině jsem vystřelila jako blesk rovnou na přeměňování, celý den jsem pak seděla vedle Lily a moc jsem nevnímala. zbytek dne se nesl v obdobné náladě, a to jsem musela ještě v sedm na trest. Těšilo mě jen vědomí, že tam budu sama.... Lily jsem to ani nemusela vysvětlovat, protože se někam ztratila, už zase.
"Vidím, že jste tu přesně na čas. Skvěle, ale ještě musíme počkat na druhého studenta."
"Na koho paní profesorko? Vždyť to s tou kočkou byla moje chyba."
"To je možné, ale pan Black aaa tady ho máme." co ten tady dělá?
"Promiňte paní profesorko, ale zapomněl jsem na čas."
"Jistě pane Blacku, chápu že máte na starosti jiné věci," jasně nějaký rande "ale abych odpověděla na vaši otazku slečno. Pan Black zarputile přísahá, že s vámi spolupracoval." ani jsem nestačila odpovědět a už nás vedla oba dva k Hagridovi. To nechápu.
"Hagride, vedu ti sem ty dva na trest. Mají nasbírat nějaké byliny."
"Jistě profesorko MCGonnagalová nebojte. Já se vo ně postaraám."
"To doufám Hagride. Až to splní můžou se vrátit do hradu." a s tím nás tam nechala stát.
"Tak deme děcka, tady máte lucernu a seznam bylin."
"Hagride promiň, ale jak to, že trest je u tebe a ne u Filche?" musela jsem se zeptat.
"O jasně, no víš Kate, já sem vo vás poprosil Brumbála. Von by vám Filch ublížil."
"Díky Hagride." oba se na něj usmějeme, popadneme lucernu a seznam a jdeme do Zapovězeného lesa ať to máme co nejdřív za sebou. Z trestu jsme se vrátili až kolem půlnoci, nic se nestalo. Ani jsme spolu nepromluvili, teda promluvili, ale bylo to jen...."Mám tu kytku."..."Jakou?"..."Ee Camellia Sinensis, myslím."...."Hmm"....a tak podobně. Vlastně choval se jako by se nic nestalo, asi to bylo dobře.
V ložnici už byla Lily, konečně.
"Spíš?" blbá otázka
"Ne, kde si byla Kate?"
"Měla jsem trest u Hagrida. A kde jsi byla ty?"
"Já byla, vím že tomu neuvěříš, já tomu taky pořád nemůžu uvěřit...." "Lily! Tak už se vymáčkni!" zasměju se tomu jak začíná dostávat červeň do tváří. "Promiň, tak, já byla s Jamesem." hledím na ni s otevřenou pusou. "S tím Jamesem, kterého tolik nesnášíš a na kterého tolik nadáváš?" asi mě trefí:)
"Jo, ale on se změnil. O prázdninách jsem se potkali a tak nějak se sblížili."
"Páni, já jen zírám. A co? Chodíte spolu?" jsem hrozně zvědavá ženská.
"Ne, zatím teda ne oficiálně. Víš on na mě vůbec nespěchá a vysvětlil mi dokonce proč se ke mně těch šest let tak choval."
"Takže tě dostal." nebyla to otázka jako spíš prosté konstatování.
"Ano, ale chová se ke mně tak sladce. Kdybys to viděla..." a zasní se. Až se musím rozesmát. To se Lily pochopitelně nelíbí a hodí po mně polštář "Aaaa" trefí se tak, že sletím z postele přímo na zem. Ani se mě neptala na ten trest, James jí to nejspíš řekl. Usměju se, kdo by to řekl, že si Lily vážně začne s Jamesem.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 11. prosince 2007 v 11:08 | Reagovat

Hejjhejj..hezky si popsala Lily=D Super je to, fakt..,baví mě to, jdu dálej

2 MarryT MarryT | Web | 17. května 2008 v 21:38 | Reagovat

Super! Vím, otřepaná fráze, ale co mám jinak napsat. Asi jen jdu na další kapitolku. Ještě, že si o ně Hagrid řekl, nechci si ani představovat trest od Filche.

3 luckily luckily | Web | 8. srpna 2008 v 22:03 | Reagovat

skvělé, akorát by mě zajímalo, proč se Sirius přiznal k tomu, že jí pomáhal, aniž by to byla pravda a pak se k ní choval divně..:)

ale jinak nádhera..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama