7.kapitola

23. listopadu 2007 v 15:42 | Já |  -Tichá voda břehy mele
Ahojky další kapitolu přidávám až teď, protože ve škole je toho hodně. Musím se buď učit nebo něco psát, ale deprese z toho, že je toho na mě moc ještě není tak velká:)....ale teď ta kapitolka snad se bude líbit....

Čas tak rychle utekl, že než jsme se nadáli byl začátek prosince. Venku kupa sněhu a uvnitř prozměnu kupa úkolů. Lily nadále neoficiálně chodila s Jamesem, Sirius střídal holky a ten kratičký okamžik co se stal před Astronomickou věží jako by ani nebyl. Remus začal chodit s Eve a Peter se pořád někam ztrácel a já dělala psí kusy, McGonnagalová ze mě nemohla, občas jsem byla horší než Pobertové. Třeba včera...začarovala jsem dveře velké síně tak, aby zmijozelští nemohli projít dřív než řeknou - Nebelvír je nejlepší. Až do oběda byli bez jídla a McGonnagalová mi nemohla nic dokázat:)
"Promiňte, že vás vyrušuji z vaší snídaně, ale jako každý rok i letos se bude konat Vánoční ples." síňí to jenom zašumělo. "Prosím klid, podrobnosti naleznete ve svých společenských místnostech. Děkuji." všichni se jako na povel zvedli a mířili směr svá společenka.
"To je skvělý, já nemám žádný společenský šaty."
"Klid Joe, dneska je sobota a jde se do Prasinek tak si tam určitě něco vybereš. A navíc můžeš klidně s námi, my s Kate určitě půjdeme."
"Tak se sejdeme u brány?"
"Jasně." s tím jsme se rozloučily a šly na druhou stranu než Joe.
"Jé Kate, já ještě něco zapomněla, počkáš tady?" povzdechnu si
"Jo jasně, budu tu." říkám už jen Lilyiným zádům. Chtěla jsem si teda sednout do křesla u krbu, ale vyrušil mě příchod Mattheuwa, ten prcek se za ty tři měsice pěkně vytáhl, málem bych ho nepoznala.
"Promiň, že tě ruším."
"Ne to je v pohodě. Co potřebuješ?"
"Já,..." chudák, začíná se červenat "já...bych se tě chtěl zeptat....jestli by jsi nechtěla jít na ten ples se mnou...já vím, že mi je 11 a tobě 17, ale se mnou žádná nechce jít, že prý nejsem jejich typ anebo že jsem nemotora. My na tom plese máme být jen do deseti hodin a pak pujdeme spát. Teda všichni prváci a druháci. Pochopím, když se mnou nebudeš chtít jít." páni to byl proslov.
"Dobře Matthew," kouká se na mě tak smutně. Asi čeká, že ho odmítnu. "Ráda s tebou půjdu a rozhodně si nemyslím, že jsi nemotorný a až jednou vyrosteš bude z tebe určitě velký lamač dívčích srdcí." to jsem mu možná říkat neměla, ale on si štastně výskne div mi neskočí kolem krku a asi se upaloval pochlubit kamarádům, protože někam rychle zmizel. To už, ale Lily scházela dolů.
"Už si našla co si potřeboval?"
"Jojo, už můžem jít."
Před bránou jsme sebraly Joe a vyrazily směr Prasinky - Obchod se společenskými hábity madam Sorellové. Po cestě jsme se bavily tak různě, ale hlavně kdo s kým jde. Lily samozřejmě s Jamesem, já řekla že s Mattem. Vysvětlila jsem jim proč a taky to nemohly pochopit. Asi jsme se ke kluků chovaly podobně. Pak se nám pochlubila Joe, že ji pozval Sirius a že souhlasila. Přály jsme jí to, ale někde hluboko mě bodl osten žárlivosti, ale vážně někde hodně hluboko a maličko.
U madam Sorellové bylo plno, ale měla dost šatů pro všechny. Lily si vybrala zelené korzetové šaty, moc jí to v nich slušelo. Joe červené, taky s korzetem bez rukávů a já takové obyčejňoučké s útlým pasem a světle modré. Ne, že by jiné nebyly, ale tyhle se mi moc líbily a troufám si říct, že nám to všem moc slučelo.
Ve společenské místnosti jsem pak nabíraly, už sami bez Joe, sily u krbu.
"Takže šaty už máte vybrané?"
"Ano a ty máš už taky doufám společenský hábit."
"Mám miláčku, neboj." James se usmál a políbil Lily.
Bože láska všude kolem mě. to nevydržím, buď se zblázním nebo se něco stane. A vůbec to nebude pěkné...
Dvě hodiny před začátkem to u nás vypadalo strašně. Všichni všude pobíhaly, především ženské pohlaví. Na poslední chvíli se jako naschvál rozhodly okupovat koupelnu.
Lily si vlasy nechala rozpuštěné, k těm zeleným šatům jí to moc slušelo. James na ni zůstal zírat a nutno podotknout, že nejen on.
"Lily, já, moc ti to sluší." Lily se usmála "Děkuju, tobě taky. Ještě počkáme na Kate, ano?"
"Pro tebe cokoli" když jsem vyšla, dole zůstali už jen Matt, James a Lily. Ostatní byli ve velké síni a čekali na začátek.
"Páni Kate, moc ti to sluší. Nezasloužím si, aby jsi se mnou šla."
"Matte, věř mi, kdybych s tebou nechtěla jít, nešla bych. Teď mi, ale řekni, která holka se ti líbí. Ať můžu pomoct." asi nečekal, že to vím.
"Jak...jak to víš?"
"Ženská intuice." to už jsme, ale došli k síni, kde se zábava začínala rozjíždět.
"Myslím, že nejdřív si pujdeme najít místa, souhlasíte? Matte, Kate?"
"Dobrý nápad"
"Támhle vidím Siriuse a Joe. Jdeme k nim, Sirius na nás mává." Siriusovi to v tom kvádru slušelo. Šlo na něm vidět víc kdy jindy, že už to je dospělý můž. Joe to taky moc slušelo, ty červené šaty podtrhly její křivky tam kde měly. Nebylo tedy divné, že ostatní pánové s ní chtěly tančit, jí to viditelně těšilo, protože neodmítala.
"Ahoj. Bavíš se dobře?" Sirius. Ani jsem si nevšimla, že je vedle mě.
"Ahoj. Jo, Matt je dobrý tanečník."
"A kde ho vlastně máš?"
"Šel zkusit štěstí k támhleté blondýnce."
"Vypadá, že mu to jde dobře. Tak nechtěla by si si se mnou zatančit?"
"No, já bych moc ráda, ale v těchle botách toho moc nenatancuju. Bolí mě v nich strašně nohy."
"To neva, mám nápad. Sundáš si boty a stoupneš si mi na nohy. Co ty na to?"
zasměju se "Myslím, že to má jednu výhodu.....nepošlapeš mi nohy." toho rozesměje, ale neurazil se tak jsme šli tančit. Pohyb na Siriusových nohách byl trochu nemotorný, ale hrozně jsme se nasmáli. Joe se tvářila neurčitě, Lily s Jamesem se nám smáli. Stejně jako Remus a Eve, Brumbálovi taky cukali koutky, ale maskoval to dobře. V deset Matt musel do postele, ale nutno podotknout s tou blonckou mu to vyšlo. Okouzlil ji natolik, že si dali rande.
Tak zase konec, snad se vám líbila a potěšila....pokud ano nechte komentík budu ráda:)....jinak další kapitolka bude asi no nevím kdy jak vyjde čas.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragea Dragea | E-mail | Web | 30. listopadu 2007 v 21:31 | Reagovat

Muhehe :D tak nad koncem jsem se opravdu zasmála...je to dobrý :)

2 Jenny Jenny | Web | 11. prosince 2007 v 11:11 | Reagovat

Tak to s těma Zmijozelskýma bylo good- Nebelvír je nejlepší=D Z toho sem nemohla..super, ten ples byl taky skvělej...jdu dál

3 MÍŠA A GÁBA MÍŠA A GÁBA | Web | 27. března 2008 v 17:27 | Reagovat

http://v-t-i-p-y.blog.cz/0803/2-kolo-sonb

hlásni moc děkujem

4 MarryT MarryT | Web | 17. května 2008 v 21:45 | Reagovat

No prostě úžasný! Ten tanec bych chtěla vidět... fakt romantika nade vše ;-)

5 luckily luckily | Web | 8. srpna 2008 v 22:06 | Reagovat

sranda ten tanec..:) krásná kapča..:)

6 Jaune Jaune | Web | 13. června 2009 v 22:36 | Reagovat

:) to s těma prckama bylo roztomilý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama