Pomsta

9. listopadu 2007 v 21:52 |  Povídky
První povídka:)je to taková blbost, tak to omluvte...a za chyby se taky omlouvám, nemám sílu to po sobě kontrolovat...
Byla půlnoc, ale to mu vůbec nevadilo spíše naopak.Čekal, přemýšlel, vzpomínal. V noci se cítil silný, věděl, že jen tehdy je svým opravdovým pánem a to mu vyhovovalo. Kdysi takový nebyl, kdysi měl vše co si mohl přát. Rodinu, přátele, práci, koníčky, beztarostný život. Tehdy nevěděl jak život dokáže být krutý, jak v jednu chvíli Vám dá všechno a v další Vám to sebere a srazí na kolena. A vy jste v koncích. Co Vám zbývá? Pomsta! Dejste stranou jestli je to morální nebo ne. Pomsta jako jediná Vám zbyde, když jste na dně. Pomáhá Vám nezbláznit se, zvednout se ze dna a jít dál. Pomáhá Vám v růstu, zbytek života, který zbýva zasvětíte této činnosti.
Hledáte toho kdo Vám způsobil tu bolest a život obvinit nemůžete. A on konečně došel na konec. Našel toho kdo mu způsobil tolik bolesti.
Arnold Donovan. Jeho nejlepší přítel, jeho svědek na svatbě, jeho skoro bratr. Čtyři dlouhé roky čekal, plánoval a hlavně hledal. Teď tu stál před jeho dveřmi a zbývalo jen udělat jeden krok. Krok k zavření celé jeho minulosti.
Arnold byl překvapený, když ho viděl stát na prahu svého domu. Myslel si, že je mrtvý, ale jak bylo vidno nebyl. Teď po těch letech litoval co mu způsobil. zasloužil si trest a ten musel nevyhnutelně přijít. Vždyť to on na něj vymyslel tu boudu a obral ho tím o všechny jeho peníze, to kvůli němu šla jejich firma do konkurzu a konečně to kvůli němu zemřela jeho žena. To poslední opravdu nechtěl, v tom autě měl sedět Richard ne Mary. Stala se chyba, pro něj, kdyby tam nastoupil Richard tohle by se nestalo a proto musel zemřít. Věděl, že ho Richard zabije stejně jako věděl, že zítra vyjde Slunce. Jen netušil zda to Richardovi přinese mír do duše.
Richard opravdu Arnolda zabil, ale vytoužený klid mu to nepřineslo. O měsíc později byl nalezen oběšený u hrobu své manželky. Vykonal svou pomstu, ale něměl už dál pro co žít a jediné východisko bylo jít za ní. Teď byl konečně šťastný, byl s Mary Navždy a to bylo nejdůležitější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 evelis evelis | E-mail | Web | 13. ledna 2008 v 22:32 | Reagovat

Tak to bylo naprosto úžasný!!!Já vim depress,ale i tak:-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama