14.kapitola

19. prosince 2007 v 22:22 | Já |  -Tichá voda břehy mele
Nová kapitolka:)

Takže tuhle kapitolku bych chtěla věnovat opět Jenny a Dragee a nově taky EraSeka* a Any, vím, že nepřidaly komentík ke kapitolce, ale teď se mi zlepšila nálada tak sem se rozhodla proč ne:) hlavně, že mi ho tam daly.....A tradičně komentík potěší:) Jinak začátek kapitolky nenavazuje hned na konec té předešlé.

Ten den bylo krásně teplo, na nebi ani jeden mráček a slunce vysoko svítilo.
"Lily chtěl bych se tě na něco zeptat."
Dvě osoby stáli uprostřed paloučku nedaleko Zapovězeného lesa. I nezasvěcený pozorovatel by viděl, že ty dvě osoby se museli hluboce milovat. Snad by se jen možná podivil co dělají tak hluboko v lese, kam lidská noha nevstoupila mnoho let. Možná by jen zakroutil nevěřícně hlavou a pomyslel by si Ach ti zamilovaní milenci anebo by si jich možná nevšiml a dál si pokračoval svou cestou dál. Kdo ví.
"Jamesi, ptej se jen prosím tě rychle. Tady venku je sice krasně, ale raději bych s tebou byla někde uvnitř." usměje se Lily šibalsky.
"Já vím, jen chviličku měj strpení."
"Dobře,jen stejně nechápu co tady venku děláme."
V tu chvíli se kolem páru utvořil kruh z všelijakých druhů květin. Různě se kolem nich svíjel a tančil. Lily to pozorovala s úžasem, zmateně se kolem sebe rozhlížela a když pak James před ní poklekl na koleno a vyslovil tu otázku, kterou chtějí slyšet snad všechny ženy na světě málem se jí podlomila kolena.
"Lily vím, že nejsem nějak úchvatný a že ještě nedávno by si si myslela, že jsem namyšlený frajírek, který si jen cuchá vlasy," při tomto výčtu se Lily musela usmát, měl pravdu. "ale miluji tě víc než cokoli jiného a nedovedu si bez tebe představit život a proto se tě ptám....Vezmeš si mě?" A natáhl před ni dlaň s otevřenou krabičkou, ve kterém ležel nádherný prstýnek Málem zapomněla i dýchat.
(Tady je obrázek prstýnku, který Lily dostala.)
"Já...já...Ano." Láskyplně se objali a políbili. Pak se, ale Lily na Jamese podívala zcela vážně až v něm hrklo, že si to rozmyslela.
"Ale, Jamesi, víš že teď se mě už nezbavíš?"
"A co teprve ty." Zasmál se, ale v nitru duše byl rád, že mu jeho milovaná nedala košem. Nikomu by to nepřiznal, ale opravdu se bál, že by ho mohla odmítnout.
"Copak se stalo, že se usmíváte?"
"Bojuj statečně. To byste nepochopila." Mile se usměji a čekám až se Buclatá dáma odklopí. Vážně jestli jsou takhle zvědavé všechny obrazy tak žádný do domu nechci.
"No tak dobře, dneska jsou všichni nějak šťastní. By mě opravdu zajímalo co se tak dobrého přihodilo." Mručí ještě Dáma a pak se konečně odklopí. Nechápavě na ni pohlédnu jak to myslela? V místnosti je jen pár lidí a naštěstí mezi nimi vidím i svou zrzavou kamarádku. Hned k ní zamířím.
"Ahoj Lily, musím ti něco říct. Tomu neuvěříš." Vychrlím rychle.
"Ahoj, no já tobě taky." Celá září jako sluníčko.
"Tak spusť, honem....." Dychtivě na ni hledím.
"James mě požádal o ruku." Zalapu po vzduchu, zatímco ona si prohlíží zasněně svůj prsteníček.
"To je hustý. Kdy, kde, jak."
"Dneska na palouku a bylo to tak.....romantický." Úplně se rozplývá. "A chce se vzít hned jak skončíme školu...." Páni, já zírám. "Půjdeš mi za družičku?" Když se na tohle zeptá tak málem spadnu z křesla.
"Ty by si chtěla?" Zeptám se nevěřícně.
"Že váháš! Ale co si mi chtěla ty?" Úplně se zastydí, že zapomněla na moje sdělenní.
"No, ehm víš vedle tvé zprávy je ta má úplně malicherná blbůstka." Rozpačitě se usměji.
"Kate! Tak už mi to taky řekni a nenapínej mě."
"No jo, promiň. Takže byla jsem u Brumbála a když ti to řeknu ve zkratce tak je ochoten mi pomoci, abych si nemusela vzít toho panáka Claytona."
"Jakýho panáka?" Zděšeně se otočím, za mnou stojí James a slyšel náš rozhovor. "Ty se máš vdávat? Proto si opustila Siriuse?" Zničeně vydechnu, mohlo mi být jasné, že James ví všechno teď i teda o mém důvodu. Vlastně nevím, proč mě to překvapuje, že je v obraze, když se Siriusem je jako bratr a navíc teď chodí s Lily. Takže je informován ze všech stran. Bolestně se ušklíbnu.
"Ne, měla jsem se vdávat kvůli nějaký smlouvě, kterou uzavřel můj děda. Já se, ale vdávat odmítám a Brumbál mi slíbil pomoc." Řeknu mu to jen ve zkrácené verzi.
"A už to ví i Sirius?" Koukám na něj jako na blázna.
"A co by měl vědět přesně?" Teď se kouká zase James na mě jako na blázna.
"Co? No kvůli čemu si ho opustila, přece."
"Tak to neví a nedozví." James už se nadechoval k protestu a já proto jen tiše dodám. "Teda ne od vás, já mu to řeknu sama až uznám za vhodné." Naštvaně vyběhnu ze společenky ikdyž jsem chtěla zůstat ve věži. Automaticky zamířím do Astronomické věže, dobře se mi tam přemýšlí. Sednu si na kraj a koukám na oblohu. Zážitky z dneška mě musely dost unavit, protože jsem usnula. Ono se není vlastně ani divit nejdřív Matt se Siriusem. Brumbál, s mámou pak Lily, že se má vdávat a k tomu ještě hádka s Jamesem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragea Dragea | E-mail | Web | 20. prosince 2007 v 21:04 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka... :) a dík za věnování ;)

2 Jenny Jenny | Web | 21. prosince 2007 v 18:25 | Reagovat

Super kapitola! To požádání o ruku..bylo nádherný...=) Fakt se ti to moc povedlo..těšim se na další kapču, a moc

3 evelis evelis | E-mail | Web | 3. února 2008 v 12:52 | Reagovat

krása:-*

4 MarryT MarryT | Web | 17. května 2008 v 22:31 | Reagovat

No páni, začínáš se překonávat. Ta žádost o ruku byla úžasná!!! Taky bych asi neodolala.

5 luckily luckily | Web | 10. srpna 2008 v 17:23 | Reagovat

božínku, jak James požádal Lily o ruku to bylo krásné!!!:) vážně skvělé!!

6 evi evi | 9. října 2008 v 14:12 | Reagovat

hehe, dobrá reakce: - budu se vdávat

- tak to je hustý.

:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama