19.kapitola

5. ledna 2008 v 22:40 | Já |  -Tichá voda břehy mele
Uf tak tady je další kapitolka.

Upřímně doufám, že mě neukamenujete za to jak dlouho sem žádná kapitola nepřibyla. Asi bude i kratší než ty předchozí, ale v další kapitolce se to pokusím vynahradit:)
"Jak dopadl Jeffries Lily, nevíš?" Zeptala jsem se ve věži.
"Pomfreyová říkala, že bude v pořádku. Jen se trochu vyptávala co se mu stalo."
"Co jí Červíček řekl?" Zeptal se James dřív než jsem se stihla zeptat já.
"Naštěstí nestačil nic říct, Remus včas zareagoval a řekl jí, že ho našli na chodbě." Zvláštní ani jsem si nevšimla, že tam šel. Asi odešel hned jak to skončilo.
Všichni jsme si nahlas oddechli. Neměli bychom Zmijozelské krýt, ale sám Jeffries to hlásit nechce. Prý by mu ještě ublížili víc a navíc by strhli body nejen jim, ale i nám. Za používání kleteb na chodbě. Css. Bezmocně zakroutím hlavou a opřu se o Siriuse. Ten mě ochranitelsky obejme a políbí do vlasů. Tohle mi chybělo, pak mi něco bleskne hlavou.
"Siriusi?"
"Hmm?"
"Jak si to myslel, tam na té chdbě, když si Belle řekl, že mě krotit nebudeš?" Chvíli je ticho. Ostatní taky naslouchají a čekají co na to řekne vyhlášený Bradavický Casanova.
"Tak,....že se mi líbíš taková jaká si. Člověk si myslí, že ví co od tebe může očekávat, ale ty mu to vzápětí vyvrátíš nějakým svým kouskem." Usměje se a je na něm vidět, že je rád jak z toho vybruslil. James se pod výbuchem smíchu málem zklátí z křesla.
"Já a divoká?" Zvednu tázavě obočí. Musím přiznat, že jsem chtěla slyšet něco jiného.
"Jo." Líbne mě na nos. "Hele vy dva, nemá mít náhodou tady Lily ještě hlídku po hradě?" Zeptá se šuškajícího se páru.
"Jo bohužel mám." Zamumlá naštvaně Lily. "A ke všemu budu muset jít sama, protože Remus už šel spát." Zabrblá ještě a zvedá se. Toho samozřejmě využije James.
"Tak to ne samotnou tě nepustím. Ještě by mi tě přepadl nějaký úchylák." Postaví se hrdinsky James. Vzápětí se, ale začne pitvořit a různě kroutit až vypadá spíš komicky než strašidelně. Chytne Lily a pak vidíme už jen mizející hábity a slyšíme tichý smích Lily s čímsi co by mohlo znít jako "Ne Jamesi, přestaň.....hihihi"
"A co my dva, tady spolu?" Zahájí konverzaci Sirius.
"My? Nic. Musím jít už spát, po dnešku jsem docela unavená."
"A vezmeš mě k šobě nahoru do poštýlky? Víš ja dneska nechci ušínat šám, by na mě mohl vyskočit nějaký bubák." Šislá jako tříleté dítě. Zacukají mi koutky, jak můžu milovat takovýho cvoka nepochopím.
"Promiň, broučku, ale to nepůjde. Víš, přes schody se nedostaneš, žádný kluk. Sou začarované tak, aby když na ně nějaký stoupne utvořily skluzavku a nepustí ho nahoru. Takže na společně strávenou noc v mé posteli můžeš zapomenout." Odvětím mu a chci odejít po schodech, což mi Sirius překazí tím, že je rychlejší jak já a strhne mě zpátky. Bohužel to neustojíme a spadneme na zem. A jako vždy, já ležím pod ním.
"Já tě nepustím. Slíbila si mi medaili a bez medaile tě nepustím." Zašveholí vesele a začne se smát. Jeho smích je nakažlivý takže za chvíli se na zemi smějeme oba.
"A vážně si ji zasloužíš? A odkud znáš Čmuchala?" Vyptávám se mezi záchvaty smíchu.
"Samozřejmě, že si ji zaslužím a čmuchala znám už od třetího ročníku."
"A jak to, že jsem ho tady nikdy před tím neviděla. Hm, co mi řekneš na tohle?"
"Dobře se skrýval a ty si ho třeba nechtěla před tím vidět." Řekne a zastrčí si pramen vlasů za ucho. Nevím proč, ale mám pocit, že mi něco tají. "A co moje medaile?" Snaží se řeč převést jinam.
"Hmm....asi máš pravdu, ale s tou medailí to bude problém. Já žádnou po ruce nemám. A jak sem řekla nahoru se nedostaneš." Využiju toho a už se k tomu taky nevracím, později mi to třeba řekne sám a dobrovolně. Ach, kdybys tak Kate věděla.
"Víš co? Mám skvělé řešení." Prudce vstane i se mnou a já jelikož nečekám prudký pohyb mu skončím v náručí.
"Vážně a jaké?" Mumlám mu přilepená do trika.
"Půjdeš spát k nám, teda ke mně." Řekne zcela vážně a usmívá se jako by za to měl dostat Merlinův řád.
"Promiňte pane Blacku, ale to nebude možné." Sirius sebou škubne, když vyslovím jeho příjmení jako profesorka McGonnagalová. Vzápětí se, ale uklidní, když si uvědomí, že jsem to jenom já a né obávaná profesorka Přeměňování.
"Tyyy...." Přivře oči a zatváří se velmi nebezpčně. "Za to tě stihne krutý trest."
"Nee, já už budu hodná, ale vážně nemůžu jít k vám spát. Co by tomu řekli kluci a pak víš co mě stihne za trest od tvých fanynek, jakmile zjistí, že jsem s tebou byla přes noc v ložnici?"
"Klukům to vadit nebude a James se stejně dneska nevrátí. Teda předpokládám, že to s Lily zalomí v Komnatě nejvyšší potřeby. A fanynky si můžou trhnout nohou, mě záleží jen na tobě. Tak pojď." Pobídne mě a táhne nahoru po schodech. Remus i Petr spí, jen občas se ozve z Petrovi postele mlaskání. Ten kluk je fakt nenažranej, když i ve snu jí jídlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Malé kliknutí

Byl/a jsem tu

Komentáře

1 Jenny Jenny | Web | 6. ledna 2008 v 16:09 | Reagovat

Juuuu=D To byla bomba!!! Jako ten konec byl dost dobrej=) Já chci další!!

2 Dragea Dragea | E-mail | Web | 6. ledna 2008 v 16:13 | Reagovat

Mno pěkné...jen mi nejde něco do hlavy... mám dojem, že v jedné kapitole už s ní Sirius v její ložnici spal hm?

3 MarryT MarryT | Web | 17. května 2008 v 23:01 | Reagovat

Bezva návrh.... Jdu na další kapču ;-)

4 luckily luckily | Web | 10. srpna 2008 v 18:12 | Reagovat

to řešení bylo skvělé, co já bych za něj dala:)

nádhera!

5 evi evi | 9. října 2008 v 14:32 | Reagovat

James to zalomí s Lilly...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama