5.kapitola - Facka

17. února 2008 v 17:59 | Danula |  - Pomsta nebo něco víc?
Páni tahle povídka mi dává pěkně zabrat.....

Doufám, že si ji proto užijete, protože nevím kdy zase přibyde další. No, co dál Vám sem mám napsat? Snad jen pěkně si počtěte a dejte mi vědět jak se bude líbit:)
Mimochodem Drageo si ráda, že máš co večer číst?
"Max! Max! Já jsem v Nebelvíru!" Doběhl Troy k Max a šťastně ji objal.
"Vidíš bráško a to jsi se bál, že tě dá jinam."
"Vítej u nás Špunte. Posuň se Červíčku." Zavelí Sirius.
"Napíšeme to tátovi?" Spustí Troy jakmile dosedne na lavici vedle Max.
"Pak, ale teď pšt. Brumbál bude mít proslov." Šeptne mu a obrátí svou pozornost k učitelskému stolu.
"Vítám Vás všechny v dalším školním roce v Bradavicích. Vím, že Vás můj proslov nezajímá a že byste raději již jedli nebo byli ve svých ložnicích. Proto Vás jistě potěší, že ho zkrátím. Vstup do Zapovězeného lesa po setmění je pro všechny studenty zakázán." Při těchto slovech přelétl přes Velkou síň a pohledem se na chvíli zastavil na Pobertech.
"A dále pan školník Filch upozorňuje na zakázané potulování po večerce, které se samozřejmě netýká prefektů a primusů. Školní řád je i nadále k nahlédnutí v jeho kabinetě, pro ty z Vás kdo by o to měli zájem. Nyní se však nenechte nikým a ničím rušit a dobrou chuť." Dokončil svůj proslov a tak jako ostatní se vrhl na svoje jídlo.
"Jaká byla cesta?"
"Docela dobrá. Jen Petr hlasitě chrápal a mlaskal, ale kluci řekli, že je to normální." Šeptal ji Troy potichu mezi jednotlivými sousty.
"A neublížili ti?"
"Ne, byli úžasní, dokonce mi řekli, že patřím k nim."
"Vážně?" Zeptala se Max trochu překvapeně a otočila se na kluky, kteří si vzali radu Brumbála k srdci a nenechali se nikým a ničím vyrušovat.
"Jo!" Nadmul se Troy pyšně.
"Remusi?" Zavolala na Remuse Nebelvírská primuska Lilyan Evansová, jedna z nejchytřejších dívek na škole. Skvěle ji jdou lektvary, za což je jako jedna z mála v Křiklanově klubu Vyvolených a jak už tu bylo zmiňováno má ty nejzelenější oči a je zrzka.
"Dojedl si už?"
"Ano. Už jdu za tebou." Odpověděl ji klidně a odkráčel za ní ke skupince prváků. Troy zůstal jen vyjeveně zírat za touto primuskou.
"Ehm Troyi nerada tě ruším z tvého zírání, ale asi by si taky měl jít." Vyruší ho Max a kývne směrem k hloučku, když se na ni její bratr zmateně podívá.
"Jo asi jo, půjdete taky?"
"Ano. Aspoň pak budeme moci napsat tátovi společně." Max se tedy též zvedla a šla i s ostatními do věže.
"Max kdo je ta holka a co tady celou dobu děláte?" Začal Troy se svými zvědavými otázkami.
"Cože?"
"Cokoliv chceš špunte. Ta holka je naše primuska Lily Evansová, ale bacha špunte ta je Jamese." Prohodil Sirius a nevšímaje si výstražných pohledů Moonyho a Max pokračoval dál.
"Ale nesmí tě u toho nikdo vidět." Max se už připravovala, že ho kopne do holeně, ale ani nemusela.
"V tom máš Blacku jistě praxi, že?" Pronese vražedně Lou a loktem vrazí Blackovi do žeber. Čímž si vysloužila pohoršené pohledy od jeho fanynek.
"Au….Brooksová! Dávej bacha kam míříš." Ohradil se dotčeně.
"Nápodobně….mimochodem dneska ve vlaku kvůli tobě brečela Charlotte Tisdaleová."
"Kdo?" Zatvářil se nechápavě. Lou se však jen ušklíbla.
"To se dalo čekat. Ta holka co si se s ní líbal ve vlaku a pak ji odhodil jak použitou fusekli." Max se na to jen smutně dívala. Došlo ji co tím kamarádka sleduje a nelíbilo se jí to.
"Á myslíš tu menší odbarvenou bloncku s trojkami?" Provokoval Louenne Sirius dál, ale to neměl dělat, protože v tu ránu mu od ní přilétla facka. Black, jelikož to nečekal, okamžitě skončil na zemi s červeným flekem ve tvaru dlaně na obličeji. Max hned přiskočila k Lou, aby ji zadržela v dalším útoku, ale ta to neměla vůbec v plánu.
"Přesně Blacku, to je ona." Shlížela na něj jako bohyně pomsty a z očí ji přitom sršely blesky.
"Víš, vážně by mě zajímalo co na tobě všechny ty slepice vidí." Prohlásila klidně a společně s Max, kterou chytla za loket, odcházela k Buclaté dámě, která to všechno sledovala celá překvapená.
"Co to bylo?" Zajímala se Max, ale Lou ji přerušila mávnutím ruky.
"Potom."
"Mladá dámo Váš skutek je obdivuhodný." Pochválila ji Buclatá dáma.
"Děkuji. Myslím, že už byl čas. Godric Nebelvír." S tím se Buclatá dáma odklopila a nechala ty dvě projít. Buclatá dáma je totiž, aby jste rozuměli obraz, tedy přesněji otvor do Nebelvírské věže a každý kdo se tam chce dostat musí znát heslo a musí být z Nebelvírské koleje.
"Lou, už mi konečně řekneš co to bylo?"
"Ještě chviličku, pojď raději nahoru do ložnice. Za chvíli tu budou." Kývla Lou směrem k otvoru, za kterým se již určitě těsnil dav Nehelvítských.
Nahoře v ložnici, kterou obývaly jak zjistily s Lily Evansovou a její kamarádkou Mary Lucasovou, se posadila Lou na postel a konečně spustila.
"Promiň nechci, aby nás někdo náhodou slyšel."
"Dobrý já to chápu, ale co to bylo s tím Blackem? Myslela jsem, že mu vážně ublížíš." Lou se jen ďábelsky zasmála až z toho Max přešel mráz po zádech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lia Lia | 17. února 2008 v 20:58 | Reagovat

fuuuuuuha..zaujimava kapca..a ten koniec...hm..to nevesti nic dobre....no ale som veeelmi zvedava a tesim sa na dalsiu kapcu:)

2 KiVi KiVi | Web | 18. února 2008 v 18:40 | Reagovat

huh já nepsala koment? teda to je podraz! No jinak super kapča a mohla mu třeba dupnout na nohu nebo tak xD

3 MarryT MarryT | Web | 18. května 2008 v 9:17 | Reagovat

Páni, ta ho musí vážně nenávidět... asi ho fakt milovala, protože jak se říká, nejvíce nenávidíme ty, které jsme milovali... super kapča!

4 Jenny Jenny | Web | 28. května 2008 v 15:07 | Reagovat

:-D Nejhustější byla Buclatá dáma :D Moc pěkná kapitolka...nějak jsem tuhle povídku zanedbala, což je velká škoda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama