IZMDS 12. kapitola - Princezna Zmijozelu

22. února 2009 v 10:12 | Danula |  - I Zmijozel má dobré srdce
Nazdárek, snad vás tahle kapitola potěší:) Konečně jsem se dostala přes krizi a dopisování maturitních otázek do školy. Nikdy bych neřekla, že nejhorší z těch čtyř let na střední bude právě tenhle.
P.S. jestli se mi to podaří do večera hodím sem možná i pokračování Pomsta nebo něco víc? Tak doufám, že to vyjde:)
JE VĚNOVÁNA VŠEM ČTENÁŘŮM. AŤ UŽ SE JIM LÍBÍ NEBO NE:)Lily bradavickou knihovnu vždy milovala. Považovala ji za svoje útočiště, kde se mohla skrývat. Většina studentů ji zařadila jako odpornou šprtku a práskačku. Pravdou bylo, že měla ráda pravdu. Pravda pro ni byla něco jistého, co vždy vyjde najevo, ať je situace jakákoliv.
Hlasitý výbuch smíchu kousek od ní vyrušil její příval myšlenek. Při zjištění kdo byl původcem se zamračila. Mrzelo ji, co se stalo. Megan se s nimi všemi odmítala bavit. James na tom byl, na rozdíl od nich, ale hůř. Miloval ji, i když si to Megan z nějakého důvodu nechtěla připustit a trápilo ho, že je pro ni vzduch. Nyní se navíc začala stýkat s Luciusovou partičkou o které bylo všeobecně známo, že je v kontaktu s Voldemortem.
Začala se bát, že se k nim přidá, že se stane Smrtijedem. Když se s tím však svěřila Severusovi, konejšil ji, že to se určitě nestane. Kde bral jistotu nevěděla, možná ani nechtěla.
"Ahoj miláčku." Políbil ji Severus a spolu s Jamesem a šklebícím se Siriusem přisedli k ní.
"Ahoj kluci….Přestaň se šklebit Siriusi." Pokárala Siriuse a dál se mračila. Ne proto, že se ti tři konečně dokázali sejít bez toho, aniž by se pozabíjeli, ale proto, že musela stále myslet na Megan.
"Stalo se něco?" Zeptal se opatrně Severus. Lily se okamžitě přestala mračit, protože až teď jí došlo, že je s nimi i James.
"N..Nic." Zakoktala rozpačitě a modlila se, aby už Megan se svými přáteli byla pryč. Neměla štěstí.
"Copak to tady máme?" Zasmál se Lucius a přeletěl pohledem přítomné. Jeho pohled se zastavil na Severusovi. Ošklivě se přitom ušklíbl.
"Odpadlíka Zmijozelu, zamilovaného hlupáka, zrádce krve a Mudlovskou šmejdku." Skupinka Zmijozelských se zasmála, ale u stolku se stalo několik věcí. Severus na zmínku o Lily vytasil hůlku a přiložil ji na Luciusův krk. Lily vykřikla a Sirius s Jamesem vystartovali vpřed, bránit Severuse.
Bylo to velmi zvláštní vidět Nebelvír bránit Zmijozel. Možná, že to byla i historická událost vidět bývalé nepřátelé bok po boku. Ještě zvláštnější však bylo proti komu stáli. Jistě mohlo se to zdát téměř rutinní, Zmiojozel-Nebelvír, ale dnes to bylo jiné.
Jamesovo srdce vynechalo jeden úder a jeho ruka se mimoděk zachvěla. Stál proti Megan a její hůlka byla namířena přímo na něj. Do míst, kde mu bilo srdce. To si, ale neuvědomoval. Viděl pouze její pohled. Pomněnkově modré oči bez citu.
"Klesl si opravdu hluboko, když už ti musí krýt záda Nebelvír." Plivl přes sevřené zuby Lucius Severusovi do tváře.
"A ty moc riskuješ Luciusi. Víš, co umím a přesto urážíš mě, mé přátele a mou dívku." Ledově odpověděl Severus. Zmijozelským to vyrazilo dech. Přátelé a dívka. Megan si jako první uvědomila, že jsou tu již příliš dlouho a že bude nejlepší odejít než je takto najde Madam Pincheová nebo Filchovu kočka.
"Luciusi! Musíme jít!" Řekla rozhodně a kývla na ostatní, aby sklonili hůlky. Poslechli ji. Severus také sklopil hůlku a odstoupil od Luciuse.
"Jen tak to nenechám. Nebude tě chránit dlouho." Zasyčel Lucius a odešel s ostatními z knihovny.
"Viděli jste to?" Zeptala se stále překvapená Lily.
"Myslíš jak ji poslechli?" Pokračoval Sirius.
"Ano." Severus zamyšleně pozoroval odchod svých spolužáků.
"Zvláštní." Pronesl pomalu. Zraky tří nebelvířanů se na něj tázavě obrátili.
"Přísahal bych, že měla kolem krku Zmijozelův prsten." Pokračoval.
"Cože?!" Vykřikl James.
"Co je to za pitomost!" Rozčiloval se až ho musel Sirius chytit.
"Uklidni se Dvanácteráku!"
"Sirius má pravdu Jamesi. Uklidni se." Zapojila se i Lily. Pak se otočila na Severuse.
"Myslíš, že proto ji poslouchali?"
"Vysvětlovalo by to." Přiznal. Všichni si byli příliš vědomi co to znamenalo. Možná už navždy ztratili Megan.
"Co blázníte?! Mluvíme tu přece o Megan! Vzpomínáte si? Naše Megan!" Rozčílil se znovu James. Severus rázně vstal od stolu a postavil se proti Jamesovi.
"To je ten problém Jamesi. Ona už není naše." Na to James neměl co říct. Věděl, že má pravdu. Poraženě sklopil hlavu.
Tolik ho bolelo, že ji ztratil, že nemůže být s ní. Miloval ji a to ho bolelo, protože nenávidět ji nemohl.
"Já…Měl….Musím ještě….Musím za Remusem." Vstal a rychle odešel. Sirius se chystal jít za ním, ale Lily ho zastavila.
"Nech ho jít Siriusi. Musí být chvilku sám."
"Já vím." Přiznal potichu.
"Vážně věříte, že je teď něco jako jejich princezna?" Severus se ušklíbl.
"Je to až směšné co? Neteř Brumbála Zmijozelská princezna." Zavládlo ticho.
"Půjdu už do věže. Uvidíme se dneska?" Zvedla se Lily a dala Severusovi pusu na rozloučenou.
"Jdeš taky Siriusi?"
"Jo. Nazdar Snape." Máchl rukou Sirius a odešel s Lily. Severus zůstal tiše sedět a přemýšlel. Přemýšlel o všem co se stalo od začátku školního roku. Jak ho změnila nová dívka a jak se změnila ona sama. Jak mu otevřela oči a jak mu pomohla získat Lily, ale zároveň jak ona sama ztratila toho, kterého milovala.
"Doufám, že neruším v jistě důležitém přemýšlení." Objevila se před ním Megan. Posadila se naproti němu do křesla a zůstala na něj hledět. Severus se obrátil ke dveřím knihovny. Hlídala tam Patty a její přítel Tod. Otočil se zpět k Megan, ale nic neřekl. Propalovali se pohledem.
"Nic neřekneš? Žádné ahoj Meg, jak se dneska máš?" Zapitvořila se.
"Stejně o to nestojíš, takže co chceš?" Přešel přímo k věci. Megan se podívala na Patty a Toda, ti kývli, že vzduch je čistý.
"To se musíš skrývat, když se mnou chceš mluvit?" Megan si zachovala ledovou masku. Zmijozel ji naučil hodně věcí a tahle patřila mezi první.
"Chtěla jsem tě varovat, ale ty o to nestojíš. Vážně mi bude Lily líto." Severusovi ztmavly oči.
"Vyklop to!" Vyštěkl.
"Tohle tě už zajímá, viď?" Megan se přímo vyžívala v Severusově výbuchu emocí. Konečně viděla i něco jiného než masku, kterou ji naučil.
"Měl by sis ji více hlídat, hlavně pokud jde o Luciuse. Ostatní mě poslechnou, když to zakážu, ale on ne. Také by si měl vyřídit řádu, aby co nejdříve přesunuli její rodinu na bezpečnější místo." Zvedla se a odcházela. Severus ji, ale zastavil.
"Proč to děláš? Ohrožuješ tím sebe a nemusela si nás varovat." Megan se zamyslela, měl pravdu, nemusela to dělat. Problém byl, že chtěla. Svým způsobem je pořád chtěla chránit a tohle byl nejlepší způsob jak.
"Říkej tomu třeba splátka přátelství." Pustil ji a Megan pokračovala pryč. Severus znovu upadl do svých myšlenek. Přemýšlel jestli někdo Megan opravdu zná nebo jestli ji někdy pochopí. Vždyť celý čas se chovala jako Zmijozel a nyní ho varovala jako by to znovu byla ta dívka, kterou poznal ve vlaku. Nakonec pokrčil rameny, zvedl se a šel směrem k Brumbálovi říct mu, co mu řekla Megan. Vždyť ten jediný mohl ochránit jak Lily tak i její rodinu.******"Ten malej, odpornej slizák!" Zuřil Lucius. Celá Zmijozelská místnost až na jeho nejbližší se vyprázdnila. Nikdo nechtěl být u toho, když zuřil.
"Měl jsem ho rozmáčknout." Tichý smích se ozval z křesla, kousek od něj. Otočil se.
"Čemu se směješ? Kdyby si mě nezastavila…"
"Tak by si skončil v nemocnici nebo na trestu." Vstala Megan z křesla.
"Pokud si zapomněl máme být nenápadní." Sykla nepřátelsky. Byla si vědoma svého postavení a to jí dělalo velkou radost. Vidět velkého Luciuse Malfoye podřízeného jí a jejím rozkazům. Stačilo jedno slůvko před Voldemortem a Lucius by si to odskákal a to věděli oba. Lucius ji nenáviděl za to jak rychle si získala přízeň Temného pána. Jemu samotnému to trvalo věčnost a velkou roli sehrálo i to, že měl čistokrevnou rodinu, ale jí stačilo pouze jedno setkání a dostala i prsten! Ona a Bella byli jeho dvě ruce, on je musel poslouchat. On! Lucius Malfoy! Megan i Bella se jen smáli, každá z jiného důvodu.
"Myslíš, že když si teď oblíbená u Pána, že tě budu poslouchat jako pejsek?" Megan se ledově rozesmála. Byl nebezpečně blízko pomyslné hranice. Naklonila se k němu, aby ji mohl slyšet jenom on.
"Štve tě to hodně, že? Že tě příbuzný Brumbála vykopl z postavení? No smiř se s tím….A pozor na ústa nebo za to draze zaplatíš." Šeptla mu drsně a odešla do svého pokoje.
"Přísahám, že to takhle nenechám." Vztekle prohlásil Lucius. Zůstávající zmijozelští jen nevěřícně sledovali jak odupal pryč do hradu. Narcissa chtěla jít za ním, ale Bella ji zadržela.
"Nech ho. Megan má pravdu." Cissa se na svou sestru nevěřícně podívala. Nemohla ji odporovat.


V jiné části hradu, na římse věže, seděl osamocený James Potter. Toulal se ve svých myšlenkách a vzpomínkách, které měl na zmijozelskou dívku, která nyní měla být jeho nepřítel. Nikdo v tu chvíli, snad až na Albuse Brumbála, který věděl vše co se dělo v jeho škole, netušil jak tato noc skončí. A možná, že to nevěděl ani on samotný nebo věděl a předvídal další kroky, které budou následovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danča Danča | 22. února 2009 v 10:47 | Reagovat

moc hezká kapitola, jenom si neumim představit Megan s prstenem kolem krku :-D

2 Sophi Sophi | Web | 22. února 2009 v 13:21 | Reagovat

Jééé tahle kapitola byla skvělá!!! Těším se na další protože jsem si tuto povídku uplně zamilovala!!! :o)

3 Sawarin Sawarin | Web | 22. února 2009 v 13:41 | Reagovat

Skvělá kapitola.. Moc se těším na další..:)

4 Danula Danula | E-mail | Web | 22. února 2009 v 14:34 | Reagovat

Danča:jej máš pravdu:D chybička, myslela jsem na řetízku:D no nic

5 Hope Hope | E-mail | Web | 22. února 2009 v 16:49 | Reagovat

kapitolka byla samozřejmě skvělá, ale taková děsně negativní...je to snad poprvé, co je mi Megan nesympatická svým chováním...snad se to brzy zlepší

6 Dragea Dragea | E-mail | Web | 24. února 2009 v 21:02 | Reagovat

hm hmm... zajímavé...

7 Vittoria Vittoria | Web | 28. února 2009 v 15:11 | Reagovat

teeda...to je zajímavý..prosím pokráčkoo

8 jáááááááááááá jáááááááááááá | E-mail | 1. března 2009 v 22:30 | Reagovat

moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog moc moc supr bog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama