Žpž 8. kapitola - Setkání

7. září 2010 v 16:26 | Danula |  - Život po životě
Kapitolka k Život po životě...Chtěla bych poprosit o komentáře jak se vám to líbí a hlavně co si myslíte a jestli má Gwen skončit v Anglii nebo zůstat doma ve Francii....neříkám, že Vás poslechnu, ale názor mě stejně zajímá :)


"Je suis désolé. Personne dans votre âge nemanque aucun. (Je mi moc líto. Nikoho ve vašem věku nepohřešujeme.)" Odříkával monotónním hlasem muž ve fraku, na francouzské ambasádě, v Londýně.
"Etes-vous sûr? (Jste si jist?)"
"Oui. (Ano.)" Gwen se stulila v Siriovy náručí.
"Nehledají mě."Povzdechla si.
"Nikdo v mém věku není pohřešovaný." Sirius Gwen pohladil po tváři.
"Třeba bude vědět něco Brumbál."
"Myslíš?"
"Věřím tomu." Přikývl na to Sirius.
"Při schůzi řádu se ho zeptám, souhlasíš?"
"Ano."
Stále se jim nedařilo najít Gweninu identitu a zatím se neobjevily ani další vzpomínky. Gwen z toho nebyla nadšená, byla tak blízko a zároveň daleko. Od okamžiku kdy si poprvé vzpomněla si kladla otázku zda nebylo lepší, když si nic nepamatovala. Ta nevědomost ji zžírala. Chtěla, potřebovala vědět kdo je, odkud pochází a kam patří…

*****

Jak dlouho to bylo co se mu ztratila?
Přestal to počítat…
Jak ji mohl zradit?
Lehce…Přesvědčili ho, že je to pro vyšší dobro.
Jak jen mohl být tak hloupý?
Teď už je pozdě. Nikdy se se svou Petit nesetká znovu. Nikdy ji znovu nestiskne v náručí, nepolíbí ji, neuvidí její úsměv. Její vrásku na čele, která se jí udělala vždy, když nad něčím usilovně přemýšlela.
"Francoia?" Jeho úvahy byly přerušeny příchodem členem Francouzského odboje, Polocka.
"Přestaň dumat, koná se schůzka odboje." Francoia si smutně povzdechl, ale nakonec se zvedl. To rozesmálo Polocka, který se však nakonec uklidnil a i s Francoisem se přemístil na místo konání.
Členové čekali v malém domečku, zasazeném v zahradě, která dávala pocit ochrany a kde nebyl nápadný vetší počet lidí. Zakladatelka Odboje a zároveň profesorka v Krásnohůlkách Madam Kiréev zde ještě nebyla. Jen ti nejzasvěcenější věděli proč se tak děje, ale přesto to nezabránilo tvorbě spekulací.
"Prosím o ztišení." Promluvila hlasitěji Elvíra Bonmaute.
"Naše dnešní schůzka se koná na přání Madam Kiréev. Očekáváme totiž velmi zvláštní návštěvu." Mluvila dále. V sále to však zašumělo.
"Návštěva? Jaká a odsud?"
"Prosím o klid! Vše se v čas dozvíte." Snažila se Elvíra o ticho, kterého se jí nedostávalo.
"Paní Bonmaute má pravdu." Ozval se zezadu místnosti hlas Madam Kiréev.
"Vše se v čas dozvíte. Nyní, ale přivítejte Albuse Brumbála. Velkého nepřítele Vy-Víte-Koho a jeho doprovod, o kterém bude řeč později." Mluvila starší bělovlasá žena, která celý odboj vedla a rozhodovala o každé akci, kterou podnikali proti Voldemortovi. Její pohled byl celou dobu zaměřen na Francoisovi, z důvodu, který znala jen ona sama.
"Albus přijel sem k nám, aby našel rodinu jedné dívky a zároveň i proto, aby se zajistilo naše spojenectví." Bradavický ředitel jemně pokyvoval v souhlasu, bylo nutné sjednat spojenectví v boji proti Tomovi.
"Nyní, pokud souhlasíte Albus, bych chtěla vyřešit Vaši starost o onu dívku." Pronesla starostlivým hlasem Madame, kdž se otáčela zpět k řediteli Bradavické školy čar a kouzel.
"Byl bych za to moc rád Jaquelin."
"Dobrá…Můžeme je tedy pozvat dovnitř." Pokynula rukou ke dveřím, kde se objevily dvě osoby.
V místnosti plné šuškajících lidí zavládlo mrtvolné ticho. Gwen se více přitiskla k Siriusovi a nechala se dovléci doprostřed místnosti. Celá francouzská společnost si ji neskrytě prohlížela, Dokud se Sirius varovně nezamračil a neskryl Gwen za svá záda.
"Immédatement le libérer! (Okamžitě ji pusť!)" Vykřikl Francoise a hnal se ke dvojici.
"Francoise, Calmer. (Klid.)" Slova Madame Kiréev vyšla v niveč. Francoise popadl vyděšenou Gwen k sobě a hrozivě mířil hůlkou na Siriuse, který na něj taktéž mířil hůlkou. Gwen se mezitím marně snažila dostat z nepříjemného objetí.
"Baisse….(Pusť…) Zažadonila zoufale Gwen k pro ni neznámému muži. Francoise se bolestně podíval na svou lásku.
"Ma Petit?"
"Avons-Nous Atteint? (My se známe?)" Dívala se na něj nechápavě a opět si stála po Siriusově boku, který se na ni díval velmi zamilovaně až oddaně, jak si Francoia všiml.
"Francoise, prosím mluvme Francouzsky." Požádala jej Madam Kiréev.
"Jsem ráda, že se znovu setkáváme slečno Cageová." Zašveholila vesele a chystala se obejmout svou starou studentku, ta však couvla.
"Ah, promiňte. Vím, že si nevzpomínáte kdo jsem. Já byla Vaše profesorka v Krásnohůlkách a tady Francoise byl Váš…Jak to říci? Přítel…" Francoise se usmál, Sirius zamračil a Gwen netušila co si myslet. Zvolila proto únikové téma.
"A má rodina? Kde jsou?" Její bývalá učitelka mlčela a nevšímala si zamračení mladíka vedle ní.
"Omlouvám se, že to musím říci zrovna já, ale…Jsou mrtví…Poslali jsme je s Vámi do Anglie. Mysleli jsme, že pod svícnem je největší tma…Je suis désolé. (Je mi to moc líto.)"
Uvnitř Gwen jako by se něco zlomilo a přesto…Přesto jako by zapadl i ten poslední dílek celé skládačky a vše dávalo smysl. Pomalu se slzami v očích se otočila k Siriovi, tiše a přesto nahlas pronesla větu, která změnila dvou mužům budoucnost.
"Vezmi mě prosím domů."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 8. září 2010 v 0:40 | Reagovat

to bylo krásné...sice krátké, ale krásné...hlavně ten konec...co se týče mě, já jsem rozhodně proto, aby zůstala Gwen v Anglii...se Siriem ;o)

2 Neriah Neriah | Web | 24. října 2010 v 12:14 | Reagovat

Jé, to jsem ráda, že ses vrátila... Tvůj blog jsem objevila někdy před půl rokem. Teď jsem náhodně nahlédla a ona další kapitolka...
Moc se ti povedla. A samozřejmě jsem pro, aby zůstala v Anglii. :-)

3 Angel Angel | 14. listopadu 2010 v 17:59 | Reagovat

dějuju moc za tuhle kapitolu, ale doufám, že na pokračování nebudeme muset čekat už tak dlouho. NÁDHERA.

4 Dana Dana | Web | 23. listopadu 2010 v 11:33 | Reagovat

Lidičky moc se omlouvám, kapitoly mám hozený na papíře a vázne mi to časově jen na počítači, ale snažím se do toho dokopat...

5 Sawarin Sawarin | Web | 9. února 2011 v 22:25 | Reagovat

Po velmi dlouhé době jsem zase narazila na tvůj blog a přečetla si kapitolu k povídce. Jsem ráda, že příběh postupuje dál a Gwen se dozvěděla o své rodině, i když je to pro ní hrozný. Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet. Každopádně jsem pro to, aby byla v Angii se Siriusem. Doufám, že budeš mít brzo čas a objeví se tu pokráčko..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama